Skulptur Afrika
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SKULPTUR, 1900-tal, Songye Kongo, skuren i trä, svärtad samt med detaljer i järn och plåtbleck, senare sockel i svartmålat trä, höjd (med sockel) ca 87 cm
Proveniens: Piazza, Paris
Slitage, torrsprickor
770974
2020-05-15