Skulptur Afrika

Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika
Skulptur Afrika

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

7 000 SEK

SKULPTUR, 1900-tal, Songye Kongo, skuren i trä, svärtad samt med detaljer i järn och plåtbleck, senare sockel i svartmålat trä, höjd (med sockel) ca 87 cm

Proveniens: Piazza, Paris

Slitage, torrsprickor

770974

2020-05-15