Vas Höganäs i form av katt

Vas Höganäs i form av katt
Vas Höganäs i form av katt
Vas Höganäs i form av katt
Vas Höganäs i form av katt
Vas Höganäs i form av katt
Vas Höganäs i form av katt
Vas Höganäs i form av katt
Vas Höganäs i form av katt
Vas Höganäs i form av katt
Vas Höganäs i form av katt
Vas Höganäs i form av katt
Vas Höganäs i form av katt

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

VAS, 18/1900-tal, Högsnäs, möjligen Karl Svensson, glaserad keramik, stämplad i godset HÖGANÄS 247 samt mongramsignerad KS, höjd ca 22,5 cm

Avslag vid mynning samt mindre nagg vid botten

771038

2020-05-13