265 - Bordsur empire
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSUR, empire, brännförgylld och svärtad brons, dekor av stående Apollo, höjd 59 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Skänkt till Dirigentens rum på Helsingborgs konserthus
Urtavlan med skador, funktionen ej testad - SAV ansvarar ej för gången
771039
2020-08-21