265 - Bordsur empire

265 - Bordsur empire
265 - Bordsur empire
265 - Bordsur empire
265 - Bordsur empire
265 - Bordsur empire
265 - Bordsur empire

Såld för:

8 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSUR, empire, brännförgylld och svärtad brons, dekor av stående Apollo, höjd 59 cm, nyckel finns

PROVENIENS: Skänkt till Dirigentens rum på Helsingborgs konserthus

Urtavlan med skador, funktionen ej testad - SAV ansvarar ej för gången

771039

2020-08-21