266 - Skulptur Paul Landowski

266 - Skulptur Paul Landowski
266 - Skulptur Paul Landowski
266 - Skulptur Paul Landowski
266 - Skulptur Paul Landowski
266 - Skulptur Paul Landowski
266 - Skulptur Paul Landowski
266 - Skulptur Paul Landowski
266 - Skulptur Paul Landowski

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

PAUL LANDOWSKI (Frankrike, 1875-1961), Ormdanserskan, patinerad brons, signerad P Landowski, monogramstämplad PL, numrerad 4, gjutarstämplad La Stele, höjd ca 47,5 cm inkl sockel av grön marmor

Slitage, bortfall av patinering

771046

2020-08-21