266 - Skulptur Paul Landowski
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PAUL LANDOWSKI (Frankrike, 1875-1961), Ormdanserskan, patinerad brons, signerad P Landowski, monogramstämplad PL, numrerad 4, gjutarstämplad La Stele, höjd ca 47,5 cm inkl sockel av grön marmor
Slitage, bortfall av patinering
771046
2020-08-21