Ulrika Hydman Vallien Open Minds samt Tulipa
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018): "Open Minds", samt "Tulipa" vaser samt glas, 3 dlr, Kosta Boda, polykromt bemålade med dekor av ansikten, samtliga signerade Kosta Boda, vaser med signatur Ulrica HV 48745, respektive Ulrika W 7040270, Tulipa signerat Artist coll Ulrika HW 99184, höjd på vaser ca 34-36 cm, glas 25 cm
Smärre slitage
771183
2020-05-13