Ulrika Hydman Vallien Open Minds samt Tulipa

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018): "Open Minds", samt "Tulipa" vaser samt glas, 3 dlr, Kosta Boda, polykromt bemålade med dekor av ansikten, samtliga signerade Kosta Boda, vaser med signatur Ulrica HV 48745, respektive Ulrika W 7040270, Tulipa signerat Artist coll Ulrika HW 99184, höjd på vaser ca 34-36 cm, glas 25 cm

Smärre slitage

771183

2020-05-13