274 - Praktytterfoder Rörstrand

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

YTTERFODER, Tunnbindarskålen, med hänklar, rikt dekorerat med skulpterade blommor och druvor, flintgods, märkt Rörstrand 1807, höjd 25 cm, diameter 25 cm

Proveniens
Borstahusgreven

Bruksspår, krackeleringar, viss missfärgning

771184

2020-08-21