Köpmandisk / skänk

Köpmandisk / skänk
Köpmandisk / skänk
Köpmandisk / skänk
Köpmandisk / skänk
Köpmandisk / skänk
Köpmandisk / skänk
Köpmandisk / skänk
Köpmandisk / skänk
Köpmandisk / skänk
Köpmandisk / skänk

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KÖPMANSDISK, tidigt 1900-tal, delvis bemålad, framsida med listverk och snidad trädekor, baksida i två sektioner inredda med hyllplan, sarg med 4 utragbara lådor med skålhandtag, höjd ca 85, 220 x 75 cm

Skador på ovandel, repor och slag, senare bemålnng

771217

2020-05-13