Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA (7), Kina, 1700/1800-tal, 3 fat med celadonglasyr, 3 socklar i trä medföljer, tekannans höjd ca 9,5 cm
Handtaget till tekannan lagad, locket saknas, slitage
771226
2020-05-13
Gör en kostnadsfri värdering här