Josef Hoffman vas

Josef Hoffman vas
Josef Hoffman vas
Josef Hoffman vas
Josef Hoffman vas
Josef Hoffman vas
Josef Hoffman vas
Josef Hoffman vas
Josef Hoffman vas
Josef Hoffman vas
Josef Hoffman vas

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JOSEF HOFFMANN, vas, Wiener Werkstätte, omkring 1920/30-tal, auberginefärgad glasmassa, fasettslipad, diameter 12 cm, höjd 11 cm

Invändiga repor, slitage

771240

2020-05-12