Stolar av Ella Öström

Stolar av Ella Öström
Stolar av Ella Öström
Stolar av Ella Öström
Stolar av Ella Öström
Stolar av Ella Öström
Stolar av Ella Öström
Stolar av Ella Öström
Stolar av Ella Öström

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ELLA ÖSTRÖM, stolar, 3 st., 1960-tal, böjträ av björk, benställning i vitlackerad metall, stoppad sits av röd klädsel, enligt uppgift har stolarna ingått i inredning från Nacksta kyrka i Sundsvall, stapelbara, sitthöjd 42-44 cm

Slitage, klädsel med fläckar

771246

2020-05-12