Light up the dark Poul Henningsen taklampa
Klubbat för:
8 200 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
POUL HENNINGSEN, "Charlottenborg PH 6 1/2-6", Ebbe Christensen, Sophus Frandsen och Poul Henningsen för Louis Poulsen. 1900-talets andra hälft.
Vitlackerad metall. Diam 65 cm. höjd ca 53 cm.
Kuntoraportti
Skador: Ej funktionstestad. Smärre bruksslitage, smutsfläckar
771275
Päivämäärä:
2020-05-13