Espana 1982 fotboll

Espana 1982 fotboll
Espana 1982 fotboll
Espana 1982 fotboll
Espana 1982 fotboll
Espana 1982 fotboll
Espana 1982 fotboll

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ESPANA 1982, posters (3)

- MIRÓ, ESPANA 82, Fotbolls-VM 1982, Copa del Mundo de Futbol Espana 1982, poster, 1981, SOCITÉ DE PRODUCTION des affisches Maeght, litografisk affisch, Litografias Artisticas, printed in Spain, ca 93,5x59 cm

- JEAN-MICHEL FOLON, Fotbolls VM Spanien-82, Copa del Mundo de Futbol Zaragoza, SOCITÉ DE PRODUCTION des affisches Maeght Paris, poster, ca 94x59 cm

- ANTONI TAPIES, Fotbolls-VM 1982, Copa del Mundo de Futbol Espana 1982, SOCITÉ DE PRODUCTION des affisches Maeght, litografisk affisch, 1981, Litografias Artisticas, ca 94x59 cm

Oramade. Smärre slitage, mjuka veck i mitt på Tapies (en skadad Tapies medföljer)

771412

2020-05-17