Flintlåsstudsare
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FLINTLÅSSTUDSARE, 1700-tal, oktagonal räfflad pipa med otydlig stämpel, helstock med hornnäsa samt rikt dekorrerade mässingsbeslag, längd ca 114 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Renoverad stock, stock med sprickor och lagningar
771722
2020-05-24