Flintlåsstudsare

Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare
Flintlåsstudsare

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FLINTLÅSSTUDSARE, 1700-tal, oktagonal räfflad pipa med otydlig stämpel, helstock med hornnäsa samt rikt dekorrerade mässingsbeslag, längd ca 114 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Renoverad stock, stock med sprickor och lagningar

771722

2020-05-24