Fåtöljer och fotpallar 1800-tal

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

12 500 SEK

FÅTÖLJER, FOTPALLAR, (4 dlr), blandstil / nyrokoko,1800-talets mitt, förgylld trästomme med skuren dekor, fast stoppad rygg och sits, senare omklädd med rutigt möbeltyg, rygghöjd ca 109, sitthöjd 40, bredd 72, djup 64 cm

Smärre bruks- åldersrelaterat slitage

771835

2020-05-14