Urnor 2 st Gjutjärn

Urnor 2 st Gjutjärn
Urnor 2 st Gjutjärn
Urnor 2 st Gjutjärn
Urnor 2 st Gjutjärn
Urnor 2 st Gjutjärn
Urnor 2 st Gjutjärn
Urnor 2 st Gjutjärn
Urnor 2 st Gjutjärn

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

URNOR, gjutjärn, omkring 1900, rund form, dekor med maskaron i form av gargoyleliknande ansikte, flankerat av bladverk, höjd ca 30, diameter 31 cm

PROVENIENS:
Har varit i nuvarande familjs ägo sedan 1960

Bruksslitage

771962

2020-05-14