Kaffeservis CG Hallberg Stockholm 1917

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 dlr, C G Hallberg, Stockholm 1917, silver med invändig förgyllning, bestående av kaffekanna, sockerskål och gräddkanna, kannans höjd ca 25 cm, total vikt ca 1348g

Kanna med slitage, handtag något vingligt

771966

2020-05-16