Märta Måås Fjetterström vävnad

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM (1873-1941): matta, ull på ullvarp, ca 290x140 cm, signerad MMF

Ställvist omfattande slitage kring fransar, lagning förekommer, ställvist blekt, nött kring mitten

772116

2020-05-17