Sabel m/1899

Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899
Sabel m/1899

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SABEL, svensk, m/1899 för infanteriofficer, klingan med etsad och förgylld dekor, märkt E Svalling Eskilstuna, svart stålbalja, längd ca 100 cm, medföljande epåletter, 1 par

Zustandsbeschreibung

Slitage

772154

2020-05-14