Sabel m/1899
Klubbat för:
2 600 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
SABEL, svensk, m/1899 för infanteriofficer, klingan med etsad och förgylld dekor, märkt E Svalling Eskilstuna, svart stålbalja, längd ca 100 cm, medföljande epåletter, 1 par
Zustandsbeschreibung
Slitage
772154
2020-05-14