Spegel

Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, av Christoffer Werné (Glasmästare och spegelfabrikör i Norrtälje 1797-1876), stämpelsignerad, Norrtäljes hallstämpel, sannolikt orginalförgyllning, bemålad, kvicksilverfolierat glas, 62x40 cm

Slitage, smärre skador och lagningar

772173

2020-05-14