Spegel
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, av Christoffer Werné (Glasmästare och spegelfabrikör i Norrtälje 1797-1876), stämpelsignerad, Norrtäljes hallstämpel, sannolikt orginalförgyllning, bemålad, kvicksilverfolierat glas, 62x40 cm
Slitage, smärre skador och lagningar
772173
2020-05-14