Börge Mogensen Öresund

Börge Mogensen Öresund
Börge Mogensen Öresund
Börge Mogensen Öresund
Börge Mogensen Öresund
Börge Mogensen Öresund
Börge Mogensen Öresund
Börge Mogensen Öresund
Börge Mogensen Öresund
Börge Mogensen Öresund
Börge Mogensen Öresund
Börge Mogensen Öresund
Börge Mogensen Öresund

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÖRGE MOGENSEN, moduler, "Öresund", 4 dlr, 1900-talets andra hälft, fanérade i ek, brännmärkta Karl Andersson & Söner, en underdel med skjutdörrar och 1 hyllplan invändigt, höjd ca 70, 125x46 cm, en tillhörande ovandel/bokhylla med 3 hyllplan, höjd ca 118, 125x26 cm, en mindre underdel med 4 utragbara lådor, höjd ca 70, 68,5x46 cm, en tillhörnade ovandel med tre hyllplan, höjd ca 118, 68,5x26 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor och märken, tydligt solblekta

772176

2020-05-17