385 - Blombord Gustavsberg

385 - Blombord Gustavsberg
385 - Blombord Gustavsberg
385 - Blombord Gustavsberg
385 - Blombord Gustavsberg
385 - Blombord Gustavsberg
385 - Blombord Gustavsberg

Såld för:

16 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GUNNAR WENNERBERG, blombord, empirestil, flintgods, reliefdekor av vädurshuvuden och fruktgirlander, joniska kolonnben på trepassockel, 1910-/20-tal, höjd ca 82, Ø 62 cm

Presenterades på Baltiska Utställningen 1914

Bruksspår
krackelyrer

772428

2020-08-21