386 - Brickbord sengustavianskt
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BRICKBORD, sengustavianskt, underrede fanerad i mahogny, mässingsdetaljer, utdragbara skivor i varje kortända, bricka med målat motiv i medaljong samt målade bårder, ca 1800, höjd inklusive bricka ca 79, 75 x 58 cm
PROVENIENS: Svensk-tyske arkitekten Alfred Grenander
Bruksslitage
772440
2020-08-21