387 - Byrå sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad i mahogny, beslag i mässing, 3 lådor, (möjligen senare) skiva i carraramarmor, snedställda hörn med kannelleringar och linser, ca 1800, höjd 84,5, 112 x 56 cm
KOLLA OM SKIVAN ÄR ORIGINAL ELLER SENARE!
Bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis blekt
772447
2020-08-21