387 - Byrå sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad i mahogny, beslag i mässing, 3 lådor, (möjligen senare) skiva i carraramarmor, snedställda hörn med kannelleringar och linser, ca 1800, höjd 84,5, 112 x 56 cm

KOLLA OM SKIVAN ÄR ORIGINAL ELLER SENARE!

Bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis blekt

772447

2020-08-21