388 - Spegel sengustaviansk

388 - Spegel sengustaviansk
388 - Spegel sengustaviansk
388 - Spegel sengustaviansk
388 - Spegel sengustaviansk
388 - Spegel sengustaviansk
388 - Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, Lago Lundéns art, förgylld träskuren dekor och pastellage, infattade gouacher med pompejanska motiv, krönet med pärl- och äggstav samt konsoler, ramen med pärlstav samt kymation, nedre sargen med fleuroner, delat kvicksilverfolierat glas, höjd ca 180 x 78 cm

Åldersrelaterat slitage

772452

2020-08-21