Stolar omkring 1800

Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800
Stolar omkring 1800

Klubbat för:

6 200 SEK

6 000 SEK

STOLAR, 6 st, sengustavianska lindomearbeten, träskuren dekor, förgyllda och bemålade, genombruten rygg med urna, sarger med bladstav och festonger, bladhölstrade ben, sitthöjd 43 cm

Skador, senare bemålning

772718

2020-05-20