Stolar omkring 1800
Klubbat för:
6 200 SEK
6 000 SEK
STOLAR, 6 st, sengustavianska lindomearbeten, träskuren dekor, förgyllda och bemålade, genombruten rygg med urna, sarger med bladstav och festonger, bladhölstrade ben, sitthöjd 43 cm
Skador, senare bemålning
772718
2020-05-20