392 - Serveringskanna sengustaviansk

Såld för:

15 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SERVERINGSKANNA, sengustaviansk, bemålad koppar, skaft i svarvad björk, bronserad dekorbård, märkt "Lakerad hos O F Richman, Fahlun & Sandsberg", tidigt 1800-tal, höjd 23,5 cm

Åldersrelaterat slitage

772721

2020-08-21