Samovar
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAMOVAR, 1800-talets första hälft, regency, Storbritannien, koppar, med lejonmaskaroner och egyptiserande karyatider, fotplatta med droppformade fötter, Tapp i mässing, märkt ´Patent´, höjd ca 58 cm
Skador: Bucklor
772808
2020-05-18