Edvin Öhrström Ariel vas Orrefors
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
EDVIN ÖHRSTRÖM, vas, ariel, glas, Orrefors, ca 1955, dekor av luftfyllda rutor med stjärnor, signerad "ORREFORS arielnr 138 F Edvin Öhrström", höjd ca 16,5 cm
Slitage kring undersida samt mindre rispa kring vas
772819
2020-05-18