Konsolbord 1800-tal gustaviansk stil
Klubbat för:
7 000 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
KONSOLBORD, 1800-talets senare del, gustaviansk stil, rikligt skuren dekor i form av bl.a. löpande hund och fleuroner, nedåt avsmalnande samt kannelerade ben, fronten med dubbla kopplade ben, platta med genombrutet rutmönster, lös skiva med marmorerad dekor och konturerad kant, höjd ca 79, 75x49 cm
Zustandsbeschreibung
772851
2020-05-17