Matservis fransk empire
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATSERVIS, 36 delar, 1800-tal, fransk empire, dekor med förgylld kant, bestående av 14 mattallrikar (23,5), 9 djupa (23), 4 serveringsfat (längd 33-48x23-32 cm), fat, diameter 30,5, 5 smörsnäckor, 2 st såsskålar, liten skål
Förgyllning med slitage, en såssnipa med stjärnspricka
773030
2020-05-18