Matservis fransk empire

Matservis fransk empire
Matservis fransk empire
Matservis fransk empire
Matservis fransk empire
Matservis fransk empire
Matservis fransk empire
Matservis fransk empire
Matservis fransk empire
Matservis fransk empire
Matservis fransk empire
Matservis fransk empire
Matservis fransk empire

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSERVIS, 36 delar, 1800-tal, fransk empire, dekor med förgylld kant, bestående av 14 mattallrikar (23,5), 9 djupa (23), 4 serveringsfat (längd 33-48x23-32 cm), fat, diameter 30,5, 5 smörsnäckor, 2 st såsskålar, liten skål

Förgyllning med slitage, en såssnipa med stjärnspricka

773030

2020-05-18