Stridsyxa

Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STRIDSYXA Indien (Bullow), 1800-tal, yxhuvud dekorerat med elefanter och tiger i relief, yxskaft i metall, total längd ca 74 cm

korrosion, skador på yxblad

773033

2020-05-23