Bhuj

Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj
Bhuj

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BHUJ, indisk, 17/1800-tal, sannolikt Kutch, stål, klinga och skaft dekorerat med graverad och folierad blomsterdekor, spår av förgylldning, dold kniv i skaftet, längd ca 70 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

773043

2020-05-24