Parersköld

Parersköld
Parersköld
Parersköld
Parersköld
Parersköld
Parersköld
Parersköld
Parersköld

Klubbat för:

50 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PARERSKÖLD, sk madu, 1800-tal, Indien, skölddel i mässing med utfällbar spets 4 sköldbucklor, horn med avslut av spetsar, längd ca 84 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Skador på horn vid fästen samt böjda spetsar

773202

2020-05-24