Parersköld
Klubbat för:
50 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PARERSKÖLD, sk madu, 1800-tal, Indien, skölddel i mässing med utfällbar spets 4 sköldbucklor, horn med avslut av spetsar, längd ca 84 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Skador på horn vid fästen samt böjda spetsar
773202
2020-05-24