Dolk
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DOLK 1800-tal, Persien, hjalt med förgylld gravyr, avslut i form av ett fågelhuvud, klinga etsad med fabeldjur och förgyllda detaljer, total längd ca 39 cm
balja saknas, klinga med lätt korrosion och repor
773259
2020-05-24