Dolk

Dolk
Dolk
Dolk
Dolk
Dolk
Dolk
Dolk
Dolk
Dolk
Dolk
Dolk
Dolk

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DOLK 1800-tal, Persien, hjalt med förgylld gravyr, avslut i form av ett fågelhuvud, klinga etsad med fabeldjur och förgyllda detaljer, total längd ca 39 cm

balja saknas, klinga med lätt korrosion och repor

773259

2020-05-24