418 - Ljuskrona Böhmen

418 - Ljuskrona Böhmen
418 - Ljuskrona Böhmen
418 - Ljuskrona Böhmen
418 - Ljuskrona Böhmen
418 - Ljuskrona Böhmen
418 - Ljuskrona Böhmen
418 - Ljuskrona Böhmen
418 - Ljuskrona Böhmen
418 - Ljuskrona Böhmen
418 - Ljuskrona Böhmen
418 - Ljuskrona Böhmen
418 - Ljuskrona Böhmen

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

LJUSKRONA, metall, glas, delvis med förgyllning, gjutna / slipade prismor, 6 ljusarmar, Irland 1700-talets slut, höjd ca120, Ø 75 cm

Proveniens
Wolter af Peterséns

Bruksspår

773267

2020-08-21