423 - Marieberg gallerskålar

423 - Marieberg gallerskålar
423 - Marieberg gallerskålar
423 - Marieberg gallerskålar
423 - Marieberg gallerskålar
423 - Marieberg gallerskålar
423 - Marieberg gallerskålar
423 - Marieberg gallerskålar
423 - Marieberg gallerskålar

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

MARIEBERG, gallerskålar med tillhörande fat, 1 par, flintgods, Marieberg, Henrik Stens period (1769-1788), märkta MB Sten, höjd 8,5, 27 x18 cm

Proveniens
Ökna säteri

Åldersrelaterat slitage,

773286

2020-08-21