424 - Rörstrand bålskål

424 - Rörstrand bålskål
424 - Rörstrand bålskål
424 - Rörstrand bålskål
424 - Rörstrand bålskål
424 - Rörstrand bålskål
424 - Rörstrand bålskål
424 - Rörstrand bålskål
424 - Rörstrand bålskål

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, bålskål, flintgods, landskapsdekor i transfertryck, omkring 1800-talets mitt, höjd ca 19, Ø 33 cm

Bruksslitage, viss krackelering och missfärgning

773306

2020-08-21