424 - Rörstrand bålskål
Klubbat för:
2 200 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
RÖRSTRAND, bålskål, flintgods, landskapsdekor i transfertryck, omkring 1800-talets mitt, höjd ca 19, Ø 33 cm
Kuntoraportti
Bruksslitage, viss krackelering och missfärgning
773306
Päivämäärä:
2020-08-21