425 - Tekanna fajans Rörstrand 1770-tal

Såld för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

RÖRSTRAND, tekanna med lock, fajans, målad dekor av humlekvistar, märkt Rörstrand 1773, höjd ca 11 cm

Slitage, skador, pip lagad med bleckplåt, hänkel saknas

773311

2020-08-21