Trädgårdsmöbel Grythyttan
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 dlr, Grythyttan Stålmöbler, stomme i grönlackerad fjäderstål, sits, rygg och armlän i lackerad teak, skyltmärkning Grythyttan Klassiker, bordets höjd ca 72 cm, diameter 120 cm, sitthöjd ca 41 cm
HISTORIK: Klassikerserien tillverkades av designern Arthur Lindqvist till Stockhlmsutställningen 1930
Brukslitage, smärre ytskador
773335
2020-05-20