Trädgårdsmöbel Grythyttan

Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 dlr, Grythyttan Stålmöbler, stomme i grönlackerad fjäderstål, sits, rygg och armlän i lackerad teak, skyltmärkning Grythyttan Klassiker, bordets höjd ca 72 cm, diameter 120 cm, sitthöjd ca 41 cm
HISTORIK: Klassikerserien tillverkades av designern Arthur Lindqvist till Stockhlmsutställningen 1930

Brukslitage, smärre ytskador

773335

2020-05-20