Svärd
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVÄRD, trol Java, 1800-tal, militärt bruk, klinga med bred blodränna, kavel i lindad tråd, avslut i snidat trä, klinga märkt: WAR TD WD CAS TL, skida i trä, total längd ca 76 cm
klinga sliten, lätt korrosion, slagskador på skida
773342
2020-05-29