Svärd

Svärd
Svärd
Svärd
Svärd
Svärd
Svärd
Svärd
Svärd
Svärd
Svärd
Svärd
Svärd

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SVÄRD, trol Java, 1800-tal, militärt bruk, klinga med bred blodränna, kavel i lindad tråd, avslut i snidat trä, klinga märkt: WAR TD WD CAS TL, skida i trä, total längd ca 76 cm

klinga sliten, lätt korrosion, slagskador på skida

773342

2020-05-29