427 - Potpurriurna Marieberg 1700-tal
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MARIEBERG, potpurriurna utan lock, tennglaserad fajans med skulpterad dekor av blommor och kvistar, märkt MB-E (Marieberg Ehrenreich), 1760-tal, höjd ca 20 cm
Åldersrelaterat slitage, skador / avslag
773359
2020-08-21