427 - Potpurriurna Marieberg 1700-tal

Såld för:

6 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MARIEBERG, potpurriurna utan lock, tennglaserad fajans med skulpterad dekor av blommor och kvistar, märkt MB-E (Marieberg Ehrenreich), 1760-tal, höjd ca 20 cm

Åldersrelaterat slitage, skador / avslag

773359

2020-08-21