427 - Potpurriurna Marieberg 1700-tal
Valmis
2020-08-21
773359
| Korkein tarjous | 6 800 SEK |
| Arviointi | 4 000 SEK |
MARIEBERG, potpurriurna utan lock, tennglaserad fajans med skulpterad dekor av blommor och kvistar, märkt MB-E (Marieberg Ehrenreich), 1760-tal, höjd ca 20 cm
Åldersrelaterat slitage, skador / avslag