Kindjal

Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal
Kindjal

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KINDJAL Kaukasien, 1800-tal, hjalt i ben, skida i läder med beslag i låglödigt silver, beslag med dekor i relief, total längd ca 53 cm

kindjalen sitter fast i baljan, baljans läder slitet samt sprucket, skador på beslag

773364

2020-05-28