317 - Bord Gustavianskt

317 - Bord Gustavianskt
317 - Bord Gustavianskt
317 - Bord Gustavianskt
317 - Bord Gustavianskt

Såld för:

16 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

TEBORD, gustavianskt, fajansskiva med svart/vit dekor av Ulriksdals slott, efter Hilleström, förgyllt underrede, 1800-tal, skivan 1700-tal, Sverige, höjd ca 73 , 47 x 79 cm

Skador/lagningar

773375

2020-08-21