323 - Rokokobyrå Niclas Korp

323 - Rokokobyrå Niclas Korp
323 - Rokokobyrå Niclas Korp
323 - Rokokobyrå Niclas Korp
323 - Rokokobyrå Niclas Korp
323 - Rokokobyrå Niclas Korp
323 - Rokokobyrå Niclas Korp
323 - Rokokobyrå Niclas Korp
323 - Rokokobyrå Niclas Korp

Såld för:

48 000 SEK

Utropspris

60 000 SEK

NICLAS KORP (mästare i Stockholm 1771-1800), byrå, stockholmsarbete i rokoko, signerad NK, fanerad i olika träslag, skiva i kalksten, höjd ca 79, 117 x 59 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage

773381

2020-08-21