333 - Läsljusstake Karl Johan
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LÄSLJUSSTAKE, för 2 ljus, Karl Johan, sannolikt stockholmsarbete, förgylld mässing, bemålad plåtskärm, ovoid fot med spiralbård och liggande hund, 1800-talets första hälft, höjd ca 49 cm
Bruksspår
773391
2020-08-21