333 - Läsljusstake Karl Johan

333 - Läsljusstake Karl Johan
333 - Läsljusstake Karl Johan

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LÄSLJUSSTAKE, för 2 ljus, Karl Johan, sannolikt stockholmsarbete, förgylld mässing, bemålad plåtskärm, ovoid fot med spiralbård och liggande hund, 1800-talets första hälft, höjd ca 49 cm

Bruksspår

773391

2020-08-21